Katalog:

Zjisti CatRank

Indexované katalogy

Obecné katalogy (948)
Specializované (101)
Regionální katalogy (42)
Katalogy firem (129)

Další katalogy

PR články (200+)
S přesměrováním (118)
Slovenské katalogy (240+)
Aliasy, kopie... (300+)
Nefunkční katalogy (300+)

Aktuálně:

Novinky
Ikonky na web
Statistiky
Nej 100 webů
Časté dotazy - FAQ
Zdroje, odkazy

Komentáře
Metody měření

Katalogy jsou indexovány podobně jako to dělají vyhledávače. Robot stahuje pouze html kódy některých stránek katalogů, ukládá je a rozeznává v nich odkazy na další stránky. Robot se snaží stahovat jen to co je opravdu nutné a nezatěžovat příliš daný server. Robot je také nepřetržitě manuálně kontrolován.

Aktuálnost údajů

Jelikož se obsah katalogů mění obecně velmi pomalu, plánujeme obnovovat naši databázi velmi zřídka. Zatím odhadujeme interval updatu na přibližně jednou za půl roku.

Přesnost údajů

Jeden z předpokladů výpočtu CatRanku je indexace pokud možno všech katalogů. Pokud znáte nějaký katalog, který my neznáme, pošlete nám, prosím, jeho adresu.

Údaje budou velmi zkreslené (CatRank bude ukazovat menší než reálný) pro nově registrované weby, respektive pro weby schválené v katalozích až po posledním termínu naší indexace. Tyto registrace se projeví až po naší další indexaci.

Další nepřesnosti mohou být způsobeny chybou/nedokonalostí našeho indexačního robota, který nemusí nalézt některou z podstránek daného katalogu. Tyto chyby jsou však spíše důsledkem nekvalitního návrhu struktury daného katalogu a jeho přístupnosti. Podobné problémy pravděpodobně mají i indexační roboti vyhledávačů.

Mezi hlavní indexační problémy se řadí například příliš mnoho parametrů v adrese, chybné adresy, příliš mnoho kategorií, náhodně generované odkazy, stránky, obsah apod.

Seznam známých chyb


CatBot

CatBot je název robota indexující katalogy za účelem zjištění CatRanku všech stránek.
Komentáře:

Zatím nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář:


Autor: Pro zalomení řádku používejte enter.
WWW adresa je nepovinná.
WWW:
Text:
Antispam ochrana, kolik je patnáct krát tři? = Antispam ochrana: jakou barvu má bílý kůň? =